Obnova zahrady Mateřské školy Kollárova v Českém Brodě

Zahrada v Českém Brodě dokončena

Zahrada v Českém Brodě dokončena
20. 9. 2013

Po logopedické zahradě Don Bosco v pražských Bohnicích je na světě další zahrada vytvořená na míru dětem a hlavně spolu s dětmi v duchu Komenského principu výuky: Škola hrou.

Mateřská škola Kollárova v Českém Brodě oslaví během posledního zářijového víkendu otevření své obnovené školní zahrady. Díky své jedinečnosti získala zahrada po rekonstrukci hned několik přívlastků jako přírodě blízká, hravá, inspirativní a dokonce „recyklovaná.“ Tvůrcům se totiž podařilo citlivě využít materiál z původní zahrady a realizovat tak projekt šetrný z hlediska rozpočtu i životního prostředí. Členitý prostor dětem nabízí možnost rozmanitých aktivit, ať už se rozhodnou dovádět v hatinovém bludišti, protahovat tělo na opičí dráze, hrát si v hliněném domečku nebo samy pečovat o zasazené bylinky a radovat se z ovocné sklizně.
 
Návrh zahrady je dílem architektů Michala Fišera a Štěpána Špouly. Autorem herních prvků je umělec Lukáš Gavlovský. Zahrada bude sloužit nejenom dětem z mateřské školy, ale i celé místní komunitě, jejíž potřeby byly v návrhu zahrady od počátku zohledněny.